Marcin Jelinek                                                                   Książ Śląski, 25 maja 2017 roku

Radny Miejski w Kożuchowie

Książ Śląski 52a

67-120 Kożuchów                                                                

 

 

 

 

WNIOSKI/INTERPELACJE

  1. 1.Wg. wstępnych zapowiedzi w miesiącu kwietniu br. miał powstać harmonogram utwardzeń i remontów dróg na terenach sołectw. Zaś pierwsze prace miały być wykonywane w maju. W związku tym, że do dnia dzisiejszego nie ma jeszcze harmonogramu, zaś prace nie ruszyły i najprawdopodobniej ruszą dopiero w wakacje, w związkuku z kilkakrotnym zgłaszaniem dokonania naprawy drogi na działce nr 241 w Książu Śląskim proszę o poinformowanie Pani Anny Wolańskiej-Buchta zam. w Książu Śląskim o zaistniałej sytuacji, bowiem osobiscie w marcu, na podstawie informacji od Pana Burmistrza zapewniałem, że w maju powinny ruszyć już te roboty.

 

  1. 2.Proszę o interwencje i pozytywne rozwiązanie sprawy dotyczącejo mieszkanie dla Pani Bagińskiej, zamieszkałej w Książu Śląskim, sprawa była zgłaszana w grudniu zeszłego roku i do dzisiaj niestety z różnych przyczyn nie została załatwiona pozytywnie, a mając na uwadze, iż upłynęło od zgłoszenia już pół roku proszę o jednoznaczne określenie sytuacji i określenie czy sprawa może zakończyć się pozytywnie dla mieszkanki.

 

  1. 3.Od dłuższego czasu na tronie www naszej gminy przestały pojawiać się informacje o sesjach, komisjach czy dyżurach radnych. Proszę o dopilnowanie tego faktu by mieszkańcy byli informowani o pracy Rady Miejskiej. Ostatnie tego typu informacje umieszczane były dwa miesiące temu. Przestały być również umieszczane w BIP-ie projekty uchwał.

 

  1. 4.W związku planowanym w tym roku zakończeniem parc projektowych ( informacja z dnia 24 maja br. ze spotkania komisji wspólnych Rady miejskiej) w zakresie dwóch zatok autobusowych w Studzieńcu, proszę o ich wpisanie do projektu budżetu an rok 2018 ( wniosek budżetowy).