droga lesnaMiesiąc temu informowałem, że Gmina wycofała się z finansowania przebudowy drogi Książ Śląski - Czasław . W zeszłym roku został zrealizowany I etap „Przebudowy drogi powiatowej nr 1050F Książ Śląski – Czasław”. Do dokończenia inwestycji pozostał odcinek od Książa Śląskiego do „zaczynającego się lasu” w granicy gminy Otyń. Burmistrz Kożuchowa postanowił nie udzielić wsparcia dla ww. inwestycji.
 
Minął miesiąc, wiele osób interweniowało w tej sprawie, prowadzone były rozmowy. Zdanie również zmienił Burmistrz Kożuchowa. Dzisiaj rada Miejska zwiększyła dofinansowanie dla ww. zadania do 25 tyś zł., a obecny na sesji radny powiatowy zapewnił, że inwestycja będzie realizowana, potwierdził to Burmistrz Kożuchowa.
 
Bardzo się ciesze, że remont zostanie dokończony. Jednak, żeby do niego doszło trzeba było szukać wsparcia, kontaktować się z Powiatowym Zarządem Dróg i liczyć na przychylność. Udało się, co jest z pewnością bardzo dobrą informacją dla mieszkańców.
 
Szkoda tylko tych nerwów i faktu, że znowu trzeba było interweniować by coś co już wcześniej było zapisane zostało zrealizowane zgodnie z planem.