Szanowni Państwo. Mieszkańcy Gminy Kożuchów.
 
W ciągu ostatnich lat wiele razy usłyszałem od mieszkańców, że woda w kranach jest brązowa, że tej wody w ogóle nie ma, że podwójnie płacimy za kanalizację i za wywóz szamba. BURMISTRZ zwykle na to odpowiada: „TO NIE JA, NIC NIE MOGĘ ZROBIĆ, PROSZĘ IŚĆ DO PREZESA USKOM-u.”.
 
Trzeba z tą spychologią skończyć. Spółka USKOM jest własnością gminy Kożuchów, a więc naszą własnością. Oczywiście, można wymieniać prezesów, członków rad nadzorczych, kierowników i tak dalej. W tym przypadku trzeba pójść krok dalej, aby oczyścić tę instytucję z politycznych układów i zapewnić, aby w przyszłości mogła działać dla dobra mieszkańców gminy bez względu na układ polityczny i burmistrza.
 
Dlatego proponuję LIKWIDACJĘ PUK USKOM.
 
Likwidacja USKOMu nie oznacza likwidacji wodociągów, kanalizacji, usług wywozu śmieci czy też likwidacja zarządcy budynków komunalnych. Likwidacja USKOMu to szansa na to, aby pozbyć się polityki z naszej spółki. Gwarantuję Państwu, że zakończę raz na zawsze z robieniem polityki na majątku miejskim.
 
PRACĘ NIE STRACĄ ZWYKLI PRACOWNICY, którzy od wielu lat pracują w spółce i należycie wykonują swoje obowiązki. Gmina w dalszym ciągu będzie zajmować obsługiwaniem wodociągów, kanalizacji, mieszkaniami, śmieciami i pogrzebami. Wszyscy pracownicy będą w dalszym ciągu potrzebni.
 
LIKWIDUJĄC ZBĘDNE KOSZTY (chociażby radę nadzorczą) usługi mogą być TAŃSZE. Będzie to z korzyścią dla nas wszystkich.
 
Mam nadzieję że przekonam Was do tej idei. Zachęcam do udziału w wyborach 21 października i oddania głosu na LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ DLA KOŻUCHOWA.