Koniec budżetu obywatelskiego w gminie Kożuchów?

Najprawdopodobniej w tym roku gmina nie ogłosi kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Jako powód burmistrz podaje brak czasu, bo mamy już koniec kwietnia. Cóż uchwała z nowym regulaminem została przyjęta w styczniu, więc pytanie co zrobiono od stycznia?

Osobiście jest mi bardzo przykro, bowiem przez blisko dwa lata walczyłem by był budżet obywatelski, a po jego wprowadzeniu wiele razy prosiłem o zmianę regulaminu, bowiem wg. mnie regulamin nie był przyjazny dla wszystkich mieszkańców. Ostrzegałem i wręcz przewidywałem, że przyjdzie dzień w którym nastąpi koniec tej formy partycypacji mieszkańców w wydatkach gminy. Kilka lat temu w dyskusji z burmistrzem powiedziałem, „Że jak nie wie się jak coś powinno funkcjonować, to nawet najlepszy pomysł można zepsuć”.

Przykro jest mi patrzeć, jak coś co się tworzyło dla mieszkańców, teraz przestaje funkcjonować bo komuś od początku się ten pomysł nie podobał i upierał się przy swoim zdaniu. W 2014 roku byliśmy jedną z pierwszych gmin, która wprowadzał budżet obywatelski, teraz kiedy w większości gmin zaczyna on funkcjonować, a Miasta powiatowe maja obowiązek go mieć, u nas robimy krok wstecz bo tak ktoś zdecydował.